Elektromos gondok

Általános müszaki problémák, kérdések.

Re: Elektromos gondok

HozzászólásSzerző: Jules » 2012 dec. 28 23:44

Az osszes ajtokapcsolo a vilagitas figyelmezteto modulba van kotve es onnan megy a kozositett vezetek a belso vilagitashoz A vilagitas figyelmezteto modul gyufasdoboznal kicsit nagyobb es a muszerfal mogott a tuzfalra van rogzitve a kocsi kozepvonalatol picit balra.
Sikeres hibakeresest es boldog uj evet!
"A tudománynak persze számos csodás eredménye van, én azonban sokkal jobban élvezem a boldogságot, mint az igazságot."
Jules
Ghia
Ghia

típus: Alfa Romeo 156 1.8 TwinSpark
Volt: Ford Scorpio 2.9i Ghia
Évjárat: 1989

HozzászólásSzerző: zoltan68 » 2012 dec. 29 10:11

Jules írta:Az osszes ajtokapcsolo a vilagitas figyelmezteto modulba van kotve es onnan megy a kozositett vezetek a belso vilagitashoz A vilagitas figyelmezteto modul gyufasdoboznal kicsit nagyobb es a muszerfal mogott a tuzfalra van rogzitve a kocsi kozepvonalatol picit balra.
Sikeres hibakeresest es boldog uj evet!

köszönöm a segítséget. Ez a modul cserélhető? illetve ki lehet e iktatni nagy munka nélkül? B.U.É.K.
zoltan68
CL
CL

típus: Ford Scorpio 2.9i Ghia Executive
Évjárat: 1994

HozzászólásSzerző: Jules » 2013 jan. 11 13:06

Sziasztok!

Meg tudjátok írni, hogy '89-es MK1-esben (2.9 Cologne) hova van testelve a computer, hátsó ablak fűtés, fűtés ventillátor, klima hűtő ventillátor?

Köszi
"A tudománynak persze számos csodás eredménye van, én azonban sokkal jobban élvezem a boldogságot, mint az igazságot."
Jules
Ghia
Ghia

típus: Alfa Romeo 156 1.8 TwinSpark
Volt: Ford Scorpio 2.9i Ghia
Évjárat: 1989

bizti tabla

HozzászólásSzerző: stavi » 2013 márc. 13 7:32

Sziasztok.
Bekaba, a bal oldali (nagy) biztositek tabla hogyan jon ki? Az addig oke, h a csattot felnyitom a kabelcsatinal, meg korbe kiakasztom a fuleket, de meg sem mozdul. Fogja meg vmi bentrol a muszerfal alol is? Vagy jon az csak cibaljam Jobban? :)
koszonom
stavi
GLX
GLX

típus: 2.5TD 125Le '97, 2.5TD 116Le '96, 2.0 16v 136Le '96...
Évjárat: 1997

Re: bizti tabla

HozzászólásSzerző: Paca » 2013 márc. 13 8:38

stavi írta:Sziasztok.
Bekaba, a bal oldali (nagy) biztositek tabla hogyan jon ki? Az addig oke, h a csattot felnyitom a kabelcsatinal, meg korbe kiakasztom a fuleket, de meg sem mozdul. Fogja meg vmi bentrol a muszerfal alol is? Vagy jon az csak cibaljam Jobban? :)
koszonom

alulról,utastérből 10es dugókulcs, 4db M6 anya, sok hosszabbítóval,meg törött nyakkal és alkarral hanyatt fekve,sok szitkozódással,néhány bőrhiánnyal a kezeken... :D meg egy rakás színes csati,amit csak innen tudsz kibe dugni. és mindnek az oldalán van kicsi lapos rögzítőpöcök,hogy még nagyobb sz*pás legyen. de ne idageskedj,mert impotenciát okoz : :lol:
Nem érdemes az embernek magát stresszelnie,
mert vagy van egy problémára megoldás,
és akkor miért izgatod magad,
vagy nincs és akkor meg minek?
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

típus: Kékbéka: 2,9V6 24V Ghia; Zöldbéka: 2,9V6 24V Executive Ghia
Évjárat: 0

HozzászólásSzerző: stavi » 2013 márc. 13 13:00

Paca írta:alulról,utastérből 10es dugókulcs, 4db M6 anya, sok hosszabbítóval,meg törött nyakkal és alkarral hanyatt fekve,sok szitkozódással,néhány bőrhiánnyal a kezeken... :D meg egy rakás színes csati,amit csak innen tudsz kibe dugni. és mindnek az oldalán van kicsi lapos rögzítőpöcök,hogy még nagyobb sz*pás legyen. de ne idageskedj,mert impotenciát okoz : :lol:

Jo moka lesz.
koszonom
:notw: :notw:
stavi
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: Paca » 2013 márc. 13 17:27

stavi írta:
Paca írta:alulról,utastérből 10es dugókulcs, 4db M6 anya, sok hosszabbítóval,meg törött nyakkal és alkarral hanyatt fekve,sok szitkozódással,néhány bőrhiánnyal a kezeken... :D meg egy rakás színes csati,amit csak innen tudsz kibe dugni. és mindnek az oldalán van kicsi lapos rögzítőpöcök,hogy még nagyobb sz*pás legyen. de ne idageskedj,mert impotenciát okoz : :lol:

Jo moka lesz.
koszonom

nincsmit! majd mesélj
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Trigolasjaja » 2013 márc. 13 19:03

stavi írta:Jo moka lesz.
koszonom

De még milyen jó :)

Apropó. kitisztítottam a kis biztitáblát most hétfőn. mikor rátettem az akkura a kocsit, behúzott 1 relé, hallottam hogy kattan. ez normális? vagy ilyenkor minden relének oldania kellene?
" A pesszimista a sötétséget látja az alagútban, az optimista a fényt az alagút végén, a realista a közelgő vonat lámpáit, a mozdonyvezető pedig három idiótát a síneken "
Trigolasjaja
Executive
Executive

típus: Béka 2,0 16v Ghia sedan -Loden Green Űrhajó
Évjárat: 1995

HozzászólásSzerző: stavi » 2013 márc. 13 19:24

Paca írta:
nincsmit! majd mesélj

Óhogyaza.... Sapkát földhözcsapkodós smile :)
Na majd vasarnap, akkor lesz ido lebontani az eget is ;) az már csak elèg lesz hozza.
stavi
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2013 márc. 13 22:19

Trigolasjaja írta:Apropó. kitisztítottam a kis biztitáblát most hétfőn. mikor rátettem az akkura a kocsit, behúzott 1 relé, hallottam hogy kattan. ez normális? vagy ilyenkor minden relének oldania kellene?

Nálam ha nincs gyújtás nem csinál ilyet.

Egyébként nálam az az érdekes, hogy a biztosíték táblán belül elveszik az áram :shock: Már nem emlékszem melyik lámpánál volt ez a gond, de a biztosítékig eljutott az áram, a biztosíték is jó volt és meg is pucoltuk kétszer az összes érintkezőt a táblában, de a biztosíték és a biztitábla elején lévő csatlakozó között valahogy nem jutott át az áram... Méregettem is multival. Pedig a biztosítéktól a csatlakozóig csak 1 rézlemez van aminek el kéne vinnie az áramot. Biztos a mumus volt, vagy nemtudom :D Majd nekiállok egyszer szétszedni és méregetni 8)
Overvoltage
GLX
GLX

típus: 2.0 16v LPG Béka

HozzászólásSzerző: Trigolasjaja » 2013 márc. 13 23:07

Overvoltage írta:
Trigolasjaja írta:Apropó. kitisztítottam a kis biztitáblát most hétfőn. mikor rátettem az akkura a kocsit, behúzott 1 relé, hallottam hogy kattan. ez normális? vagy ilyenkor minden relének oldania kellene?

Nálam ha nincs gyújtás nem csinál ilyet.

Egyébként nálam az az érdekes, hogy a biztosíték táblán belül elveszik az áram :shock: Már nem emlékszem melyik lámpánál volt ez a gond, de a biztosítékig eljutott az áram, a biztosíték is jó volt és meg is pucoltuk kétszer az összes érintkezőt a táblában, de a biztosíték és a biztitábla elején lévő csatlakozó között valahogy nem jutott át az áram... Méregettem is multival. Pedig a biztosítéktól a csatlakozóig csak 1 rézlemez van aminek el kéne vinnie az áramot. Biztos a mumus volt, vagy nemtudom :D Majd nekiállok egyszer szétszedni és méregetni 8)

ez a probléma nekem is fent állt. és a baloldali lámpa volt az.
nem veszik el ki is jön az csak a biztosíték tábla alatt amenyik csatlakozóra kijön van 1 áthidalás csatlakozón belül ha azta vezetéket megmozgatod jó esélyel újra világítani fog.

halvány lila gőzöm sincs merről kellene nekiállni ennek a problémának hogy ne húzzon be a relé.
" A pesszimista a sötétséget látja az alagútban, az optimista a fényt az alagút végén, a realista a közelgő vonat lámpáit, a mozdonyvezető pedig három idiótát a síneken "
Trigolasjaja
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Paca » 2013 márc. 14 0:36

Trigolasjaja írta:
halvány lila gőzöm sincs merről kellene nekiállni ennek a problémának hogy ne húzzon be a relé.

onnan,hogy melyik relé az
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Trigolasjaja » 2013 márc. 14 0:51

Paca írta:
Trigolasjaja írta:

onnan,hogy melyik relé az

szerintem van vagy 3om. kis biztosítékban is meg a nagyban is van.elvileg most jön a szar idő jövő7en javul és nekiálok kiszedegetni hogy melyik az pontosan.
Trigolasjaja
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2013 márc. 14 12:06

Trigolasjaja írta:ez a probléma nekem is fent állt. és a baloldali lámpa volt az.
nem veszik el ki is jön az csak a biztosíték tábla alatt amenyik csatlakozóra kijön van 1 áthidalás csatlakozón belül ha azta vezetéket megmozgatod jó esélyel újra világítani fog.

Köszi megnézem.
Trigolasjaja írta:szerintem van vagy 3om. kis biztosítékban is meg a nagyban is van.elvileg most jön a szar idő jövő7en javul és nekiálok kiszedegetni hogy melyik az pontosan.

Ha kiveszed a kulcsot elalszik minden a műszercsoporton? Nálam amikor beázott a nagy biztitábla rajta maradt a gyújtás ha kivettem a kulcsot. Meg égett a féklámpa.
Overvoltage
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: Trigolasjaja » 2013 márc. 14 12:22

Overvoltage írta:
Trigolasjaja írta:szerintem van vagy 3om. kis biztosítékban is meg a nagyban is van.elvileg most jön a szar idő jövő7en javul és nekiálok kiszedegetni hogy melyik az pontosan.

Ha kiveszed a kulcsot elalszik minden a műszercsoporton? Nálam amikor beázott a nagy biztitábla rajta maradt a gyújtás ha kivettem a kulcsot. Meg égett a féklámpa.

beszarok mennyire hasonló a problémánk.
Pacával kivettük a napfénytetőnek a biztosítékját így kialszik a műszercsoport kulcs kivételekor(DE! a napfénytető műlyködik ettől független hogy nincs biztosítékja). ha beteszem a biztosítékot világít minden mint a karácsonyfa ha kiveszem ha beteszem a kulcsot. pedig átvezetékezve is van.
pedig a táblát cseréltük sőt... azóta takarítottam is már.
Trigolasjaja
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2013 márc. 14 12:33

Trigolasjaja írta:beszarok mennyire hasonló a problémánk.
Pacával kivettük a napfénytetőnek a biztosítékját így kialszik a műszercsoport kulcs kivételekor(DE! a napfénytető műlyködik ettől független hogy nincs biztosítékja). ha beteszem a biztosítékot világít minden mint a karácsonyfa ha kiveszem ha beteszem a kulcsot. pedig átvezetékezve is van.

Nálam a biztitábla eleje el volt elrepedve, azon a reggeli harmat is képes volt mindent rövidre zárni. Lehet hogy nálad is ilyesmit kell keresni.
Overvoltage
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: Trigolasjaja » 2013 márc. 14 20:38

Overvoltage írta:
Trigolasjaja írta:beszarok mennyire hasonló a problémánk.

Nálam a biztitábla eleje el volt elrepedve, azon a reggeli harmat is képes volt mindent rövidre zárni. Lehet hogy nálad is ilyesmit kell keresni.

kivehetem még 5ször is akkor sem lessz megoldva ez a probléma. tisztább nem lessz.

azon gondolkodtam hogyha ennyire beázik márpedig amit kivettem belőle legelső biztosíték táblát az olyan szinten korrodált volt hogy az soha nem volt takarítva.
most arra gondolok hogy a motortér felől beázott és átcsorgott volna a benne lévő nedvesség az utastérben lévő rácsatlakozó vezetékeknek a kiálásaira és szétégette volna őket? nemláttam a csatlakozókat megégve egyet sem.
mert ez a lámpás történet is ilyen volt hogy bent alulról megmozgattam a vezetéket és műlyködött. azóta is jó.
Trigolasjaja
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: gondolat » 2013 ápr. 17 15:37

Sziasztok.

Az a nagy gondom ,hogy a feklampam allandoan vilagit. mar kicsereltek a fekpedalnal levo kapcsolot a promlema fent maradt. :cry: valakinek van otlete mi lehet a gond esetleg valaki jart mar igy? koszi
gondolat
CL
CL

típus: Scorpio 2.0 ghia
Évjárat: 1996

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2013 ápr. 22 13:39

gondolat írta:Sziasztok.

Az a nagy gondom ,hogy a feklampam allandoan vilagit. mar kicsereltek a fekpedalnal levo kapcsolot a promlema fent maradt. :cry: valakinek van otlete mi lehet a gond esetleg valaki jart mar igy? koszi

Hello!

A vezető oldali biztosítéktáblát nézd meg, nálam ott volt a probléma ezügyben. Ezzel együtt volt folyamatos gyújtás is az autóban. Ki kell venni, alulról 4 csavar fogja az utastérben a műszerfal alatt. Utána kiveszed belőle a rétegeket és egyesével átvizslatod és megpucolod.
Overvoltage
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: vision23 » 2013 máj. 07 18:01

Sziasztok
Igazából nem is elektromos gondom van csak nem tudom hova írjam.
Hol lehet beszerezni a 95 békához a jobb első lámpához azt a gumi tömítést amit már sajnos egy kicsit meg evett az idő és napfény?
vision23
GL
GL

típus: Ford scorpio

HozzászólásSzerző: Paca » 2013 máj. 07 20:39

próbáld elérni Köbüki polgártársat, lehet tud segíteni :)
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: gondolat » 2013 máj. 13 8:59

Overvoltage írta:
gondolat írta:Sziasztok.

Hello!

A vezető oldali biztosítéktáblát nézd meg, nálam ott volt a probléma ezügyben. Ezzel együtt volt folyamatos gyújtás is az autóban. Ki kell venni, alulról 4 csavar fogja az utastérben a műszerfal alatt. Utána kiveszed belőle a rétegeket és egyesével átvizslatod és megpucolod.

köszi a problema megoldodott, bar szerintem a Henry Ford es osszes tervezojenek a felmenoje folyamatossan csuklot mire kiszedtem. :) , ja viszont most meg nem megy az auto. :) a motor teker de nem hajlando elindulni. utoljara az csinalta velem, hogy leallt, aztan mikor ujrainditottam a fordulatszam 1800-as volt bettetem D-be elindult es kb 100 m-utan leallt es azota semmi.a benzinpumpat nem hallom. mar kicsereltuk a pumpat,a beszereles elott kiprobaltuk mukodik. a veszkapcsolo sem ugrott ki, nem lehet a coputert problema van?nem lehet valahogy nullazni ? lehet nem torlodot a hibauzenet? kezdek kicsit elkenödni,
gondolat
CL
CL

HozzászólásSzerző: Paca » 2013 máj. 13 22:19

gondolat írta:

köszi a problema megoldodott, bar szerintem a Henry Ford es osszes tervezojenek a felmenoje folyamatossan csuklot mire kiszedtem. :) , ja viszont most meg nem megy az auto. :) a motor teker de nem hajlando elindulni. utoljara az csinalta velem, hogy leallt, aztan mikor ujrainditottam a fordulatszam 1800-as volt bettetem D-be elindult es kb 100 m-utan leallt es azota semmi.a benzinpumpat nem hallom. mar kicsereltuk a pumpat,a beszereles elott kiprobaltuk mukodik. a veszkapcsolo sem ugrott ki, nem lehet a coputert problema van?nem lehet valahogy nullazni ? lehet nem torlodot a hibauzenet? kezdek kicsit elkenödni,

ne keseredj el,ez nagyjából mindegykünkkel megesett. a rossz hir az,hogy át kell kábeloznod motorvezérlést és a gyújtásmodult, a jó,hogy házilag is megteheted.

jó nagy téma,de kitárgyaltuk már rendesen,csak meg kéne keresned. ha jól fölfújod a pofádat 2 nap alatt megvagy,utána viszont van egy egész jó autód!
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: gondolat » 2013 máj. 17 6:52

Paca írta:
gondolat írta:

ne keseredj el,ez nagyjából mindegykünkkel megesett. a rossz hir az,hogy át kell kábeloznod motorvezérlést és a gyújtásmodult, a jó,hogy házilag is megteheted.

jó nagy téma,de kitárgyaltuk már rendesen,csak meg kéne keresned. ha jól fölfújod a pofádat 2 nap alatt megvagy,utána viszont van egy egész jó autód!

A motorhoz komplett uj kabelkotegett vettem. a motor megsem indul. akkor meg egy kerdes es szerintem nem lesz tobb a temahoz kapcsolodva. a gyujtaskapcsolom rohadtul akadozik es neha kontaktpromlemaja is van. Hiaba tekerem el a kulcsot es probalom inditani a szelvedonel levo piros led csak villog es nem alszik el. nem lehet hogy a gyujtaskapcsolom ment el es nem engedi az inditasgatlot feloldani? a muszercsoporton az osszes viszajelzo mukodik mikor elforditom de a motort csak tekeri de nem kapja el.
gondolat
CL
CL

HozzászólásSzerző: Paca » 2013 máj. 17 8:15

gondolat írta:
Paca írta:ne keseredj el,ez nagyjából mindegykünkkel megesett. a rossz hir az,hogy át kell kábeloznod motorvezérlést és a gyújtásmodult, a jó,hogy házilag is megteheted.

A motorhoz komplett uj kabelkotegett vettem. a motor megsem indul. akkor meg egy kerdes es szerintem nem lesz tobb a temahoz kapcsolodva. a gyujtaskapcsolom rohadtul akadozik es neha kontaktpromlemaja is van. Hiaba tekerem el a kulcsot es probalom inditani a szelvedonel levo piros led csak villog es nem alszik el. nem lehet hogy a gyujtaskapcsolom ment el es nem engedi az inditasgatlot feloldani? a muszercsoporton az osszes viszajelzo mukodik mikor elforditom de a motort csak tekeri de nem kapja el.

a piros led akkor is villog,ha pl. kiverődik az egyik vezérlőbizti. nézd át őket. biztitáblát már rendbetetted?
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: gondolat » 2013 máj. 17 21:51

a piros led akkor is villog,ha pl. kiverődik az egyik vezérlőbizti. nézd át őket. biztitáblát már rendbetetted?[/quote]

igen,az rendben van mar nem vagja szet a biztiket. nagy nyomasu levegovel ki lett fujva + kontaktsprayel meg lett csinalva az egesz. de azon gondokodtam meg hogy a relek nem-e mehettek tonkre attol hogy zarlat alatt volt a rendszer? azon gondolkodtam nem e lenn jo ha a komplett relecsomagot megvennem ujjonan? es csak az a ket biztitabla van ugye? nincs mashol az utasterbe mondjuk eldugva valahol?
gondolat
CL
CL

HozzászólásSzerző: fekete64 » 2013 máj. 18 8:51

gondolat írta:a piros led akkor is villog,ha pl. kiverődik az egyik vezérlőbizti. nézd át őket. biztitáblát már rendbetetted?

gondolat írta:igen,az rendben van mar nem vagja szet a biztiket. nagy nyomasu levegovel ki lett fujva + kontaktsprayel meg lett csinalva az egesz. de azon gondokodtam meg hogy a relek nem-e mehettek tonkre attol hogy zarlat alatt volt a rendszer? azon gondolkodtam nem e lenn jo ha a komplett relecsomagot megvennem ujjonan? es csak az a ket biztitabla van ugye? nincs mashol az utasterbe mondjuk eldugva valahol?

A reléket egyszerűen le tudod ellenőrizni hogy működnek-e. Kiveszed a helyéről, adsz neki 12V-ot, ha kattan akkor működik, felesleges venni újat.
Viszont ha a bizti táblát nem szedted atomjára, vagy is a rétegeket egyesével szét, csak levegőt fújtál a házba, akkor annak semmi értelme!
Akkor továbbra is ott lesz a hiba, zárlat vagy szakadás.
Fekete64
93' Scorpió 2.0i DOHC Ghia full aut.
fekete64
Ghia
Ghia

típus: '93 Facelift 2.0 DOHC
Évjárat: 1993

HozzászólásSzerző: gondolat » 2013 máj. 18 16:53

fekete64 írta:
gondolat írta:a piros led akkor is villog,ha pl. kiverődik az egyik vezérlőbizti. nézd át őket. biztitáblát már rendbetetted?

gondolat írta:igen,az rendben van mar nem vagja szet a biztiket. nagy nyomasu levegovel ki lett fujva + kontaktsprayel meg lett csinalva az egesz. de azon gondokodtam meg hogy a relek nem-e mehettek tonkre attol hogy zarlat alatt volt a rendszer? azon gondolkodtam nem e lenn jo ha a komplett relecsomagot megvennem ujjonan? es csak az a ket biztitabla van ugye? nincs mashol az utasterbe mondjuk eldugva valahol?

A reléket egyszerűen le tudod ellenőrizni hogy működnek-e. Kiveszed a helyéről, adsz neki 12V-ot, ha kattan akkor működik, felesleges venni újat.
Viszont ha a bizti táblát nem szedted atomjára, vagy is a rétegeket egyesével szét, csak levegőt fújtál a házba, akkor annak semmi értelme!
Akkor továbbra is ott lesz a hiba, zárlat vagy szakadás.

ki lett szedve, de nem lett atomjaira szedve. akkor probald ujra. megcsinalom megint. :(
gondolat
CL
CL

HozzászólásSzerző: Trigolasjaja » 2013 máj. 18 21:11

atomjaira szeded mind a 2őt és majd hümmögnifogsz mikor meglátod miért. összekeverni nemtudod elvileg nyugodtan kapd szét. csiszold meg.
Trigolasjaja
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: gondolat » 2013 máj. 22 13:07

szetszedtem atomjaira :) tiszta mint az ujszülött lelkiismerete. megvan a gond. az injektor vegen van egy membran amin keresztül jut be a benzin. na az ment el. :) jo hir hogy megvan a rossz hogy mar nem gyartjak :)
gondolat
CL
CL

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános müszaki problémák