Ajtó zár gond

Általános müszaki problémák, kérdések.

Ajtó zár gond

HozzászólásSzerző: AttaBa » 2010 ápr. 29 18:23

Sziasztok.
Hétvégén szétszedtem a csomagtartó hátsó zárját, már utáltam, hogz nem tudom kulccsal nyitni. Olyan szinten tele volt mocsokkal, hogy olybá, tünt, mintha összeragasztották volna. Szétszedés közben eltört az egyik zéger, vettem újat, most akartam összerakni, de egy rossz mozdulat következtében szétesett az egész zár, összekeveredtek a lamellák. Hol talállok valami infót, hogy mi a helyes sorren, illetve hogy tudom kibuherálni, hogyen kell ismét jól összerakni?
Ötleteket S.O.S!!!
Köszi! :cry:
AttaBa
Ghia
Ghia

típus: Scorpio 2.3i 16V Ghia Tournier (volt, most BMW 316i )
Évjárat: 1997

Re: Ajtó zár gond

HozzászólásSzerző: Panxter » 2010 ápr. 29 19:08

AttaBa írta:Sziasztok.
Hétvégén szétszedtem a csomagtartó hátsó zárját, már utáltam, hogz nem tudom kulccsal nyitni. Olyan szinten tele volt mocsokkal, hogy olybá, tünt, mintha összeragasztották volna. Szétszedés közben eltört az egyik zéger, vettem újat, most akartam összerakni, de egy rossz mozdulat következtében szétesett az egész zár, összekeveredtek a lamellák. Hol talállok valami infót, hogy mi a helyes sorren, illetve hogy tudom kibuherálni, hogyen kell ismét jól összerakni?
Ötleteket S.O.S!!!
Köszi! :cry:

ajjjajjjj...
Panxter
Executive
Executive

típus: '97 Cossie
Évjárat: 0

HozzászólásSzerző: AttaBa » 2010 ápr. 29 19:48

Az angol oldalon megtaláltam, hogyan, viszont sajan nem ok, ha kint van a hengerböl, akko faxa, de ahogy összerakom, nem müxik. Egy kissé meg van rozsdásodva a pecek, valszeg ez miatt. Felújító készlet lesz a vége.

http://fordscorpio.co.uk/doorlockbld.htm
AttaBa
Ghia
Ghia

HozzászólásSzerző: AttaBa » 2010 ápr. 29 20:47

Jelentem, félsiker! Most már tudom távkapcs nélkül is nyitni a csomagtérajtót, mert be tudom nyomni a gombot. :)
Már csak a kulccsal való nyitást kell megoldanom, hogy áram nélkül is tudjam ugyan ezt.
AttaBa
Ghia
Ghia

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 ápr. 29 20:53

én is így jártam.

fogod a kulcsot, elkezded ráhúzkodni a lamellákat, közé az acél távtarólemezzel. egy ilyen,egy olyan. ahogy rárakod az egyik irányba elforgatva ütközésig (már nemtom melyikbe) a külsején lévő mély horonynak az összesen egybe kell esni. addig kell cserélgetned míg ez összejön,úgy,hogy a kulcson rajtvan közben. nagyjából belövöd a hosszirányú pozícióját. nincs tú sok variáció,hamar ki lehet tökölni. ha jólemlékszem lamella van a kulcs elején és acéllemezzel zárod a nyelénél. próbálgasd, hamar rájössz a megoldásra. még nem dobnám el semmiképp.
Nem érdemes az embernek magát stresszelnie,
mert vagy van egy problémára megoldás,
és akkor miért izgatod magad,
vagy nincs és akkor meg minek?
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

típus: Kékbéka: 2,9V6 24V Ghia; Zöldbéka: 2,9V6 24V Executive Ghia

HozzászólásSzerző: AttaBa » 2010 ápr. 29 22:12

Eszemben sincs eldobni, jó lesz ez, még lego-zok vele egy keveset :). Viszont arra nincs ötleted, hogy a zárhenger és a nyomógomb közötti porvédö szilikon gumigyürüt hol nézzek? Mert az szarrá volt szakadva, ott meg így szabadon szaladgál ki-be a por és mocsok.
AttaBa
Ghia
Ghia

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 ápr. 29 22:22

neked volt olyan? én észre se vettem. vagy nem volt ezen még, vagy megsemmisült. O gyűrű nem jó helyette? nézz be egy hidraulika boltba,ott szoktak szilikongyűrűt is árulni,sőt még le is gyártanak méretre, ha megfizeted.
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Mis » 2010 ápr. 29 22:47

AttaBa írta:Eszemben sincs eldobni, jó lesz ez, még lego-zok vele egy keveset :). Viszont arra nincs ötleted, hogy a zárhenger és a nyomógomb közötti porvédö szilikon gumigyürüt hol nézzek? Mert az szarrá volt szakadva, ott meg így szabadon szaladgál ki-be a por és mocsok.

SKF.
Lesz vagy komoly 30.-HUF!!!!!(de az is lehet,hogy csak 20.-,nekem már grátisz adják az ilyen kis bizbasz tömítéseket,csak hagyjam őket békén :mrgreen: )
Mis
Ghia
Ghia

típus: OFF:Xsara Picasso
Évjárat: 1985

HozzászólásSzerző: torppapa58 » 2010 szept. 13 17:33

Sziasztok! Ma sikeresen széthullott a baloldali záram, mivel az előző tulaj a jobboldaliba már beletörte a másik kulcsot, totál meg vagyok lőve! Így nem tudom bezárni az autót, mert a központi zár sem reagál a kulccsal való próbálkozásra, távirányítóm meg nincs! Tud-e valaki valami "zármágust", vagy van-e valakinek két (jobb-bal) bontott ajtózárja 1986-os Scorpióhoz?! Sürgős lenne, mert bizony "csillaggarázsban" tartom a csatahajót és sajna nem a Béla-király úton lakom! "Minden megoldás érdekel", mint a társkereső oldalakon! Köszi!
torppapa58

HozzászólásSzerző: Driver » 2010 szept. 13 18:21

torppapa58 írta:Sziasztok! Ma sikeresen széthullott a baloldali záram, mivel az előző tulaj a jobboldaliba már beletörte a másik kulcsot, totál meg vagyok lőve! Így nem tudom bezárni az autót, mert a központi zár sem reagál a kulccsal való próbálkozásra, távirányítóm meg nincs! Tud-e valaki valami "zármágust", vagy van-e valakinek két (jobb-bal) bontott ajtózárja 1986-os Scorpióhoz?! Sürgős lenne, mert bizony "csillaggarázsban" tartom a csatahajót és sajna nem a Béla-király úton lakom! "Minden megoldás érdekel", mint a társkereső oldalakon! Köszi!

itt most azt mondom hívd gábort (ors) csepelen
megtalálod a fórumon, remélhetőleg maradt neki még egy-két cucc az 1es scorpihoz!
vagy hátha valaki jelentkezik
hogy van neki.

és a zár hullott szét, tehát elfordítani sem tudod?
távot nem tudom hogy működik, a békánál már tanítható egy bontottat ha a kulcs gyári és működik, hozzá lehet tanítani.
-'95 2.0 16V Ghia ..volt..- http://www.fordscorpio.hu -
Driver
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 szept. 13 19:32

torppapa58 írta:Sziasztok! Ma sikeresen széthullott a baloldali záram, mivel az előző tulaj a jobboldaliba már beletörte a másik kulcsot, totál meg vagyok lőve! Így nem tudom bezárni az autót, mert a központi zár sem reagál a kulccsal való próbálkozásra, távirányítóm meg nincs! Tud-e valaki valami "zármágust", vagy van-e valakinek két (jobb-bal) bontott ajtózárja 1986-os Scorpióhoz?! Sürgős lenne, mert bizony "csillaggarázsban" tartom a csatahajót és sajna nem a Béla-király úton lakom! "Minden megoldás érdekel", mint a társkereső oldalakon! Köszi!

bezárni betudod, becsukod a két elsőt, majd a hátsó ajtón bemászol és kézzel rányomod az elsők gombgát, meg a hátsóét is és kiszállsz, becsukod azt is. a bezárás kérdését megoldottuk. ezesetben viszont nem tudod kinyitni többet az autót. esetleg résnyire hagyd nyitva az egyik ablakot,majd dróttal kinyitod holnap. nincs jobb ötletem,de legalább nem tárva nyitva van az összes ajtó. plusz így a csomizár is zárva.
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: romulusz » 2010 szept. 13 20:29

Szia!
Ha a csomagtartót még tudod nyitni, azon keresztül közlekedve zárhatod, és nyithatod is.
romulusz

HozzászólásSzerző: 'lucky » 2010 szept. 13 20:38

A probléma megoldva...:D
KépKép Üdv, Mázlis...:D
'lucky
Executive
Executive

típus: '95. 24V 5 speed manual Turnier...
Évjárat: 1995

HozzászólásSzerző: torppapa58 » 2010 szept. 16 15:17

Ezúton köszönöm mindenkinek aki segített, külön köszönet "Mázlis"-nak a gyors, hatékony és főleg igen barátian olcsó megoldásért! Örök hála Fórum-társak!
torppapa58

HozzászólásSzerző: Driver » 2010 szept. 16 15:35

torppapa58 írta:Ezúton köszönöm mindenkinek aki segített, külön köszönet "Mázlis"-nak a gyors, hatékony és főleg igen barátian olcsó megoldásért! Örök hála Fórum-társak!

nem akarom fényezni de mázlis szokott ilyet csinálni :)
Driver
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 szept. 16 18:26

torppapa58 írta:Ezúton köszönöm mindenkinek aki segített, külön köszönet "Mázlis"-nak a gyors, hatékony és főleg igen barátian olcsó megoldásért! Örök hála Fórum-társak!

Mázlissal mázlid van :)
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Driver » 2010 szept. 17 13:41

Paca írta:
Mázlissal mázlid van :)

luki szkájvólki :)

ja és mi lett a megoldás?
zárcsere vagy hegesztett rá neked egy lakatpántot? :wink:
mármint törppapának
Driver
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: torppapa58 » 2010 szept. 17 17:57

Megvettem tőle - mint írtam - "igen baráti" áron a két első és a csomi zárat! Jelenleg zárt őrzött parkolóban állok, így ráérek vasárnap kicserélni a cuccot. A parkolásért sem kértek cash-t, tehát tényleg mázlim volt!
torppapa58

HozzászólásSzerző: Driver » 2010 szept. 18 11:33

torppapa58 írta:Megvettem tőle - mint írtam - "igen baráti" áron a két első és a csomi zárat! Jelenleg zárt őrzött parkolóban állok, így ráérek vasárnap kicserélni a cuccot. A parkolásért sem kértek cash-t, tehát tényleg mázlim volt!

oké ez jó.
parkolásért sem kértek péncet? hmm az jó.
akkor sok sikert a művelethez.
szép az avatarod. a "kék-avatar" :lol:
Driver
Executive
Executive

Kombi Csomagtartó zár

HozzászólásSzerző: stavi » 2016 szept. 04 12:46

Hali,
Főleg a kombisoktol kérnék most segítséget.
Hogy kellene mukodnie a csomagtartó zárnak?
Ha nyitva a központi zar, akkor ugye a zár gombjat kézzel be kellene tudni nyomni? És ugy nyílik. Mert per pill egyik kombimban sem jár se előre, se hátra a gomb, csak kulccsal nyitható jobbra balra. Akkor is ha zárva a központi. Eddig 3bol 3nal igy volt, csak igy nem logikus, amugy meg fura ha mind igy van berohadva.
Köszönöm
Üdv Stavi
stavi
GLX
GLX

típus: 2.5TD 125Le '97, 2.5TD 116Le '96, 2.0 16v 136Le '96...

Re: Kombi Csomagtartó zár

HozzászólásSzerző: Paca » 2016 szept. 04 18:01

stavi írta:Hali,
Főleg a kombisoktol kérnék most segítséget.
Hogy kellene mukodnie a csomagtartó zárnak?
Ha nyitva a központi zar, akkor ugye a zár gombjat kézzel be kellene tudni nyomni? És ugy nyílik. Mert per pill egyik kombimban sem jár se előre, se hátra a gomb, csak kulccsal nyitható jobbra balra. Akkor is ha zárva a központi. Eddig 3bol 3nal igy volt, csak igy nem logikus, amugy meg fura ha mind igy van berohadva.
Köszönöm
Üdv Stavi

igen, így kellene működnie.
annyi a baja, hogy szorul. próbáld pl. wd40 nel körbefúkálni. aztán bejáratni.
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2017 ápr. 19 0:36

Sziasztok, valaki tud esetleg segíteni abban, hogy hogyan lehetne visszahozni a távirányítós nyitást, ha egyszer elszállt? Enem jó, feltanítást megcsináltam, de nem működik. Évek óta kulccsal nyitom, de félek egyszer elkopik a záram és szétesik, amit nagyon nem szeretnék. Meg aztán távirányítóval kényelmesebb is lenne..
Szputnyik
CL
CL

típus: Ford Scorpio 2.0 16V Ghia

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2017 ápr. 19 9:40

Szputnyik írta:Sziasztok, valaki tud esetleg segíteni abban, hogy hogyan lehetne visszahozni a távirányítós nyitást, ha egyszer elszállt? Enem jó, feltanítást megcsináltam, de nem működik. Évek óta kulccsal nyitom, de félek egyszer elkopik a záram és szétesik, amit nagyon nem szeretnék. Meg aztán távirányítóval kényelmesebb is lenne..

Tanításnál pittyen, de utána nem nyitja az ajtókat? A reléit kéne megnézni.
Overvoltage
GLX
GLX

típus: 2.0 16v LPG Béka

HozzászólásSzerző: stavi » 2017 ápr. 19 11:35

Szputnyik írta:Sziasztok, valaki tud esetleg segíteni abban, hogy hogyan lehetne visszahozni a távirányítós nyitást, ha egyszer elszállt? Enem jó, feltanítást megcsináltam, de nem működik. Évek óta kulccsal nyitom, de félek egyszer elkopik a záram és szétesik, amit nagyon nem szeretnék. Meg aztán távirányítóval kényelmesebb is lenne..

a távirányító biztos, hogy jó? programozás módban, akkor is lepittyen egy pár mp után, ha nem érzékel jelet. Ha veszi a távirányító jelét, akkor rögtön a gomb megnyomása után kell pittyennie. Ha csak másodpercekkel később, akkor az a program mód vége... Az nemjó
stavi
GLX
GLX

típus: 2.5TD 125Le '97, 2.5TD 116Le '96, 2.0 16v 136Le '96...

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2017 ápr. 19 13:44

stavi írta:

a távirányító biztos, hogy jó? programozás módban, akkor is lepittyen egy pár mp után, ha nem érzékel jelet. Ha veszi a távirányító jelét, akkor rögtön a gomb megnyomása után kell pittyennie. Ha csak másodpercekkel később, akkor az a program mód vége... Az nemjó

No ezt majd kipróbálom, köszi. Bár két távirányítóval is próbálkoztam korábban, az is lehet, h mindkettő rossz..
Szputnyik
CL
CL

típus: Ford Scorpio 2.0 16V Ghia

Vissza: Általános müszaki problémák