Diesel dolgok

Általános müszaki problémák, kérdések.

Re: Diesel dolgok

HozzászólásSzerző: Zsolti84 » 2010 dec. 02 15:27

koszi.hát nos is vagyok nameg féltékeny is a drágám :D
Zsolti84

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 dec. 02 15:54

akkor legjobb az lenne,ha bemutatod őket egymásnak :D
Nem érdemes az embernek magát stresszelnie,
mert vagy van egy problémára megoldás,
és akkor miért izgatod magad,
vagy nincs és akkor meg minek?
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

típus: Kékbéka: 2,9V6 24V Ghia; Zöldbéka: 2,9V6 24V Executive Ghia
Évjárat: 0

HozzászólásSzerző: 'lucky » 2010 dec. 02 16:14

Zsolti84 írta:koszi.hát nos is vagyok nameg féltékeny is a drágám :D

Na , akkor nem irigyellek.... :lol:

Azért sok sikert a géphez....
KépKép Üdv, Mázlis...:D
'lucky
Executive
Executive

típus: '95. 24V 5 speed manual Turnier...
Évjárat: 1995

HozzászólásSzerző: Driver » 2010 dec. 02 18:57

'lucky írta:
Zsolti84 írta:koszi.hát nos is vagyok nameg féltékeny is a drágám :D

Na , akkor nem irigyellek.... :lol:

Azért sok sikert a géphez....

ha zsoltinak pénze sincs sok akkor akárcsak magamat látnám :lol:
-'95 2.0 16V Ghia ..volt..- http://www.fordscorpio.hu -
Driver
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Zsolti84 » 2010 dec. 05 21:03

hello mindenkinek,végre a hibákat elhárítottuk! : :) nemis volt o nagy a hiba a tompíttotnál nemkapott tápot (húztunk egy vezetéket a másikból és jobb mint az új)az irányjelzok hát ott meg nemvolt állandó plusszos érintkezés ott is egy ik vezeték elvág a másikhoz hozzákot és minden mukodik. :D
Zsolti84

HozzászólásSzerző: Mis » 2010 dec. 05 22:29

Zsolti84 írta:hello mindenkinek,végre a hibákat elhárítottuk! : :) nemis volt o nagy a hiba a tompíttotnál nemkapott tápot (húztunk egy vezetéket a másikból és jobb mint az új)az irányjelzok hát ott meg nemvolt állandó plusszos érintkezés ott is egy ik vezeték elvág a másikhoz hozzákot és minden mukodik. :D

Grat!
Örülök,hogy ilyen egyszerűen tudtátok orvosolni. :appl:
Mis
Ghia
Ghia

típus: OFF:Xsara Picasso
Évjárat: 1985

HozzászólásSzerző: Panxter » 2010 dec. 05 22:36

Zsolti84 írta:hello mindenkinek,végre a hibákat elhárítottuk! : :) nemis volt o nagy a hiba a tompíttotnál nemkapott tápot (húztunk egy vezetéket a másikból és jobb mint az új)az irányjelzok hát ott meg nemvolt állandó plusszos érintkezés ott is egy ik vezeték elvág a másikhoz hozzákot és minden mukodik. :D

Azert jo lenne a sajat biztitojetol huzni az uj vezeteket, felteve, hogy kulon biztirol mennenek.
Panxter
Executive
Executive

típus: '97 Cossie

HozzászólásSzerző: Zsolti84 » 2010 dec. 06 17:22

hello.na az egyik gond megoldva itt a másik ez kellemetlenebb.a kocsi alapjáraton langyos levegot fúj (néha menet kozben is)de aztán csak a hideglevego :( lehet termosztat?valaki ha tudna tanácsot adni míg csontánem fagyok az autóba :D eloreis koszi...
Zsolti84

HozzászólásSzerző: C. Vieri » 2010 dec. 06 17:31

Első körben tényleg termosztátot érdemes kipróbálni, de sajnos lehet, hogy eltömődött a fűtőradiátor. Nekem is meg valaki másnak is megoldotta, hogy a tűzfalon ahol van a ki-bemenete a vízkörben a radiátornak, oda slagot odabilincseltem, egy bemenet, egy kimenet (mégse motortérbe ömöljön a kifele jövő nafta), és pár percig nyomattam hálózati nyomással. (én még cseréltem is az irányt egyszer) Sokáig nagyon csúnya cucc jött belőle, vörös, trutyis undorító kulimász, aztán mikor kitisztult, víz jött belőle, akkor fordítottam,akkor is eleinte picit koszosabb volt, de az már gyorsan megoldotta. Ha ez se oldja meg, akkor sajnos radiátorcsere :( (elég nehéz ügy, szét kell bombázni belülről eléggé a kocsit hozzá)
86' 2.0i GL - újratöltve

Hiszek egy Istenben
Hiszek egy Hazában

Hiszek
egy Isteni örök igazságban

Hiszek Magyarország feltámadásában!
Ámen
C. Vieri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

típus: Ford Scorpio 2.0i GL
Évjárat: 1986

HozzászólásSzerző: Trigolasjaja » 2010 dec. 06 17:34

Zsolti84 írta:hello.na az egyik gond megoldva itt a másik ez kellemetlenebb.a kocsi alapjáraton langyos levegot fúj (néha menet kozben is)de aztán csak a hideglevego :( lehet termosztat?valaki ha tudna tanácsot adni míg csontánem fagyok az autóba :D eloreis koszi...

üdv a klubban :D
nekem is hasonlóvolt a gond... én úgy oldottam meg ,h a fűtőmotort átmostam ami átmegy 2 cső a motorfalon, nemtudom dieselnél hol van ,töbiek biztos tudják az egyik bemenő a másik kimenő, leveszed és felteszed a kerticsapra---> átmosatod, másikirányból is és voálá. elvileg segíteniekell.
Hanem, akkor jöhet a további találgatás , demég mindig ez az olcsóbbik megoldása lehet...
" A pesszimista a sötétséget látja az alagútban, az optimista a fényt az alagút végén, a realista a közelgő vonat lámpáit, a mozdonyvezető pedig három idiótát a síneken "
Trigolasjaja
Executive
Executive

típus: Béka 2,0 16v Ghia sedan -Loden Green Űrhajó
Évjárat: 1995

HozzászólásSzerző: Zsolti84 » 2010 dec. 06 21:20

koszi ezt biztos megcsinálom nameg termosztatot is cserélek.biztos ami biztos :) mégegyszer koszi
Zsolti84

HozzászólásSzerző: romulusz » 2010 dec. 06 23:47

Zsolti84 írta:koszi ezt biztos megcsinálom nameg termosztatot is cserélek.biztos ami biztos :) mégegyszer koszi

Szia!
Mielőtt termosztátot cserélnél, érdemes ránézni a műszerfalra, hogy mit mutat a hőmérőd!
romulusz

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 dec. 07 8:17

na ezzel az információval aztán ki van segítve a kolléga. a kipufogóba ne nézzen bele? esetleg rakjon is bele valamit?
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: romulusz » 2010 dec. 07 9:23

Paca írta:na ezzel az információval aztán ki van segítve a kolléga. a kipufogóba ne nézzen bele? esetleg rakjon is bele valamit?

Szia!
Megint elöbb járt a kezed, mint kellett volna! Ha jó a víz hőfoka (feltehetően jó a hőmérő), akkor felesleges termosztátot cserélni.
romulusz

HozzászólásSzerző: Mis » 2010 dec. 07 10:11

romulusz írta:
Paca írta:na ezzel az információval aztán ki van segítve a kolléga. a kipufogóba ne nézzen bele? esetleg rakjon is bele valamit?

Szia!
Megint elöbb járt a kezed, mint kellett volna! Ha jó a víz hőfoka (feltehetően jó a hőmérő), akkor felesleges termosztátot cserélni.

Távgyógyítani igen nehéz,mert nem vagyunk mi se Gyúrcsókok-se táltosok.... :mrgreen:
Most lehet,igaza van romulusznak.Ez leginkább a fűtőradiátor hibájára mutat,az eddigi infók szerint.Én is cseréltem termosztátot,de pl a vizem még így sem melegszik fel üzemire,max nyáron a dugóban...
Tényleg...A vízhőfok mérő mit mutat? :?:
Mis
Ghia
Ghia

HozzászólásSzerző: fekete64 » 2010 dec. 07 10:40

Mis, valóban nem melegszik fel, vagy az óra szerint nem? Mert nála az óra szerint még nyáron is a "norm" felirat "m"-nél volt a mutató, most kicseréltem a jeladót, azóta most hidegekben is az "o-r" között mutat.
Fekete64
93' Scorpió 2.0i DOHC Ghia full aut.
fekete64
Ghia
Ghia

típus: '93 Facelift 2.0 DOHC
Évjárat: 1993

HozzászólásSzerző: Mis » 2010 dec. 07 10:49

fekete64 írta:Mis, valóban nem melegszik fel, vagy az óra szerint nem? Mert nála az óra szerint még nyáron is a "norm" felirat "m"-nél volt a mutató, most kicseréltem a jeladót, azóta most hidegekben is az "o-r" között mutat.

Forró levegőt nem fúj,csak meleget.A feliratot nem éri el a mutató.Tapasztalatom szerint,a mutatott-valós hőfok megegyezhet.
Viszont!Nehezen jön meg a meleg levegő magától...Erősebb fékezés vagy kanyarodás után viszont egyből megérkezik a meleg :roll: ...
Mis
Ghia
Ghia

HozzászólásSzerző: Panxter » 2010 dec. 07 11:04

Uraim , uraim.
Szazszor + 25x le lett irva, ha nincs futes, hogyan lehet a futoradiatort ellenorizni 0 Ft-bol 1,5 perc alatt. Leirom utoljara, valaki meg pastelje be a tipikus hibakhoz.

Termosztát ell:
1. Hidegen beindítod az autót.
2. Nézed elől a hűtőradiátor hőmérsékletét. Ha a motorral együtt melegszik, akkor a termosztát nyitva van.

Fűtőradiátor ell:
1. Álló helyzetben járatod a motort üzemmelegre (legjobb addig, hogy a venti is beinduljon egyszer (elektromos venti esetén)), elzárt fűtésnél.
2. Ilyenkor a motortérben a fűtőradiátor 2 csövének (ki / be menő) kb. azonos melegnek kell lenni. (Legalábbis békánál tuti, mert ott állandóan kering a fűtőradiátorban a víz)
3. Fűtés maxra tekerve. Ha szép lassan elkezd kihűlni és egyre hidegebbet fújni, akkor valószínű a dugulás.
4. Ekkor megnézed a ki és bemenő csövet. Ha a bemenő meleg és a kimenő hideg, akkor több mint valószínű a dugulás.

Megjegyzések :
A,Béka fűtését ismerem, ott állandóan kering a fűtőradiátorban a forró víz. Az ilyen rendszereknél a fenti ellenőrzés működik.
B, Ha szelp - bowden kombóval lehet nyitni, zárni a fűtést (pl. Lada) akkor nyílván a 2. pont nem lesz igaz, mivel elzért csapnál nem tud keringeni a víz. Az is elképzelhető kis eséllyel, hogy a szelep nem nyit ki rendesen. --> átkell hidalni ideiglenesen a szelepet.
C, Ha elektromosan/vákuum vezérelet szeleppel lehet nyitni zárni, akkor elképzelhető akár, hogy ez a vezérlés nem megy.--> átkell hidalni ideiglenesen a szelepet.

That's all folks... :)
Kár ezen ennél többett rugózni.
Panxter
Executive
Executive

típus: '97 Cossie

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 dec. 07 20:28

romulusz írta:

Szia!

nyugodjál meg szépen, nem kapkodtam el. tudtam erre gondolsz,de akinek írtad nem biztos. ezért tán nem ártana,ha egész gondolatsort osztanál meg velünk,mert így nem sok mindenre jó.
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 dec. 07 20:31

Mis írta:Távgyógyítani igen nehéz,mert nem vagyunk mi se Gyúrcsókok-se táltosok.... :mrgreen:
Most lehet,igaza van romulusznak.Ez leginkább a fűtőradiátor hibájára mutat,az eddigi infók szerint.Én is cseréltem termosztátot,de pl a vizem még így sem melegszik fel üzemire,max nyáron a dugóban...
Tényleg...A vízhőfok mérő mit mutat? :?:

persze, könnyen lehet igaza van,csak megint odabökött valamit, misztifikálni próbálja "nagyfokú" hozzáértését. de akkor írja má le azt is teljes egészében mire gondol-szerintem.
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 dec. 07 20:38

Panxter írta:Uraim , uraim.
Szazszor + 25x le lett irva, ha nincs futes, hogyan lehet a futoradiatort ellenorizni 0 Ft-bol 1,5 perc alatt. Leirom utoljara, valaki meg pastelje be a tipikus hibakhoz.

Termosztát ell:
1. Hidegen beindítod az autót.
2. Nézed elől a hűtőradiátor hőmérsékletét. Ha a motorral együtt melegszik, akkor a termosztát nyitva van.

Fűtőradiátor ell:
1. Álló helyzetben járatod a motort üzemmelegre (legjobb addig, hogy a venti is beinduljon egyszer (elektromos venti esetén)), elzárt fűtésnél.
2. Ilyenkor a motortérben a fűtőradiátor 2 csövének (ki / be menő) kb. azonos melegnek kell lenni. (Legalábbis békánál tuti, mert ott állandóan kering a fűtőradiátorban a víz)
3. Fűtés maxra tekerve. Ha szép lassan elkezd kihűlni és egyre hidegebbet fújni, akkor valószínű a dugulás.
4. Ekkor megnézed a ki és bemenő csövet. Ha a bemenő meleg és a kimenő hideg, akkor több mint valószínű a dugulás.

Megjegyzések :
A,Béka fűtését ismerem, ott állandóan kering a fűtőradiátorban a forró víz. Az ilyen rendszereknél a fenti ellenőrzés működik.
B, Ha szelp - bowden kombóval lehet nyitni, zárni a fűtést (pl. Lada) akkor nyílván a 2. pont nem lesz igaz, mivel elzért csapnál nem tud keringeni a víz. Az is elképzelhető kis eséllyel, hogy a szelep nem nyit ki rendesen. --> átkell hidalni ideiglenesen a szelepet.
C, Ha elektromosan/vákuum vezérelet szeleppel lehet nyitni zárni, akkor elképzelhető akár, hogy ez a vezérlés nem megy.--> átkell hidalni ideiglenesen a szelepet.

That's all folks... :)
Kár ezen ennél többett rugózni.

na így néz ki egy teljes, korrekt leírás. nemám annyi: nézz rá a műszerre...
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Mis » 2010 dec. 07 21:19

Diesel topic. :!:
Panxter hsz-ét kéretik átemelni a megfelelő topicba. :idea:
OFF kéretik befejezni.... :P
(akku sorsára fog jutni ennek a topicnak is a fele,ha így folytatjátok....gondolom :twisted: )
Mis
Ghia
Ghia

HozzászólásSzerző: C. Vieri » 2010 dec. 07 21:20

Itt még korrekt a dolog, mindenesetre rajta tartom a szemem a topicon...
86' 2.0i GL - újratöltve

Hiszek egy Istenben
Hiszek egy Hazában

Hiszek
egy Isteni örök igazságban

Hiszek Magyarország feltámadásában!
Ámen
C. Vieri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

típus: Ford Scorpio 2.0i GL
Évjárat: 1986

HozzászólásSzerző: fat818 » 2010 dec. 07 21:48

romulusz írta:
Zsolti84 írta:koszi ezt biztos megcsinálom nameg termosztatot is cserélek.biztos ami biztos :) mégegyszer koszi

Szia!
Mielőtt termosztátot cserélnél, érdemes ránézni a műszerfalra, hogy mit mutat a hőmérőd!

ma megnéztem.+10 celsius volt.akkor nekem jó a termosztátom?
'95 2.9 v6 24v cosworth ghia
"vauvauvauvau..."
fat818
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Mis » 2010 dec. 07 22:52

fat818 írta:
romulusz írta:Szia!

Ez nagyon mega... :appl: Kuncogok itt magamban! :lol:
Mondjuk elsőre nem esett le.... :oops:
Mis
Ghia
Ghia

HozzászólásSzerző: romulusz » 2010 dec. 07 23:04

Paca írta:nyugodjál meg szépen, nem kapkodtam el. tudtam erre gondolsz,de akinek írtad nem biztos. ezért tán nem ártana,ha egész gondolatsort osztanál meg velünk,mert így nem sok mindenre jó.

Szia!
Látod, tudunk mi normálisan is társalogni! Valamint ezt az észrevételedet el is tudom fogadni. Életem nagy részében ahhoz voltam szokva, hogy partnereimmel "fél szavakból is értettük egymást". Elhiszem, hogy van akinek túl tömör a stílusom, de valahol egy minimális határt meg kell húzni, különben egy egy hsz-nál regényt kellene írni. Mások pedig azért sértődnének meg. De írtam már, ha valakinek nagyon tömör a stílusom, nyugodtan kérdezzen rá, nem fogok megsértődni, és mások sem fogják úgy érezni, hogy kiskorúaknak nézem őket.
romulusz

HozzászólásSzerző: romulusz » 2010 dec. 07 23:07

fat818 írta:
romulusz írta:Szia!

Szia!
Nem! 18 fokot kellene mutatnia! Nem hallottad, megdőlt a melegrekord! :D
romulusz

HozzászólásSzerző: Mis » 2010 dec. 07 23:14

romulusz írta:
fat818 írta:ma megnéztem.+10 celsius volt.akkor nekem jó a termosztátom?

Szia!
Nem! 18 fokot kellene mutatnia! Nem hallottad, megdőlt a melegrekord! :D

Náluk mindig más idő van,és még a nap is másként süt.... :lol:
Mikor Bp-n havazott,ő light-osan kutyát sétáltatott!!! 8)
Néha kicsit irigyeltem is..... :oops:
Mis
Ghia
Ghia

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 dec. 08 8:03

romulusz írta:Látod, tudunk mi normálisan is társalogni!

látom! mi tudunk! aztán megjelensz... gyakran eltűnsz néhány napra, olyankor nyugi van. nem tudom hol vagy olyankor -tán egy másik fórumon?-, de maradhatnál ott.
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Zsolti84 » 2010 dec. 08 18:38

hali! tényleg koszi a segítséget rendesek vagytok(ja,a mutatóm a muszerfalon jóformán megsem mozdul).látom tobbnyire éjjelibagjok vagytok.majd megnézem éjjel is lehet tobben leszunk neten.koszi mégegyszer :appl:
Zsolti84

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános müszaki problémák