tempomat

Általános müszaki problémák, kérdések.

Re: tempomat

HozzászólásSzerző: C. Vieri » 2010 jún. 30 16:17

tölts le adobe readert, ha nincs fent, azért nem nyitja meg.(guglizz rá, első helyen kidobja)
C. Vieri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

típus: Ford Scorpio 2.0i GL
Évjárat: 1986

HozzászólásSzerző: fat818 » 2010 jún. 30 16:22

ok megvan!
'95 2.9 v6 24v cosworth ghia
"vauvauvauvau..."
fat818
Executive
Executive

Évjárat: 0

HozzászólásSzerző: fat818 » 2010 jún. 30 16:31

azt a csatit nem találom ami a 4-5 képen látható.pedig kétlem,hogyha a motoros lámpaállítás elő van készítve a kábelkötegben,akkor a tempomat ne lenne. :shock: meghát ugye van gazdátlan csak nem ilyen. :evil:
"vauvauvauvau..."
fat818
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Panxter » 2010 jún. 30 18:06

fat818 írta:azt a csatit nem találom ami a 4-5 képen látható.pedig kétlem,hogyha a motoros lámpaállítás elő van készítve a kábelkötegben,akkor a tempomat ne lenne. :shock: meghát ugye van gazdátlan csak nem ilyen. :evil:

Kép

Kép

Kép

mar nem mlekszem mikrocica mit irt az autodra? volt benne gyarilag tempomat? ha nem irja akkor nem volt es tuti nincs is kabelezese. regen divat volt 1 fele kabelt gyartani es max nem rarakni ami nem kell, aztan a bekanal mar mas szemlelet volt. Inkabb 1000 fele kabel, minthogy 1m-el is tobb mazzag keruljon be.
Panxter
Executive
Executive

típus: '97 Cossie

HozzászólásSzerző: fat818 » 2010 jún. 30 18:58

megnéztem újra a cicában.nem volt csak a fényszórómosó.ki volt az a f*sz aki azzal kérte,de nem kért bele tempomatot.de akkor hogy tudom belerakni?kormányom is van és egyszer egy villanyász azt mondta a kormánynál megvan a kábelezés.mostmár akkor csak a kábel hibádzik a rendszerből.villamosszaki megmekkeli ezt is?vagy szerezzek egy tpomatos kábelkorbácsot?mert akkor várat még magára a dolog.
"vauvauvauvau..."
fat818
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Panxter » 2010 jún. 30 20:01

fat818 írta:megnéztem újra a cicában.nem volt csak a fényszórómosó.ki volt az a f*sz aki azzal kérte,de nem kért bele tempomatot.de akkor hogy tudom belerakni?kormányom is van és egyszer egy villanyász azt mondta a kormánynál megvan a kábelezés.mostmár akkor csak a kábel hibádzik a rendszerből.villamosszaki megmekkeli ezt is?vagy szerezzek egy tpomatos kábelkorbácsot?mert akkor várat még magára a dolog.

megneztem TIS-t.
Nem akarlak elkeseriteni..... mindent meglehet csinalni, csak kitartas s penz kerdese. Szerencsere a komputernek semmi koze az egeszhez, ez nagyban megkonnyiti a beepitest.
Viszont a muszerfal alatt kene keresni neki relet, vajon bent van-e, a visszajelzohoz megkeresni az "instrument interface module"-t.
Ezenkivul kell meg VSS jel, fekpedaltol, elvileg az abs-tol is kell vezetek ha van kiporgesgatlod.
Annyira nem veszes mint elso ranezesre, de azert ez tokolos munka....
Panxter
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: fat818 » 2010 júl. 01 17:47

az van.relét meg ilyesmit keresgélek,de egy kis vizuális segítség még jól jönne :D .úgy is szét berhelem ,mert abs egységet is cserélem zusammen.vszinű szaki lesz a vége,de azért nekifutok egyszer hátha sikerül,bár nem igazán vagyok mestere ezeknek a dolgoknak.egy próbát megér.legfeljebb nem sikerül.
"vauvauvauvau..."
fat818
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Panxter » 2010 júl. 01 18:40

fat818 írta:az van.relét meg ilyesmit keresgélek,de egy kis vizuális segítség még jól jönne :D .úgy is szét berhelem ,mert abs egységet is cserélem zusammen.vszinű szaki lesz a vége,de azért nekifutok egyszer hátha sikerül,bár nem igazán vagyok mestere ezeknek a dolgoknak.egy próbát megér.legfeljebb nem sikerül.

TIS-bol, (vagy kapcsrajz doksikbol) dolgozz. En is csak azt tudom mondani ami abban van. Ulj le, tanulmanyozd at alaposan. TIS-nek megvan az az elonye is, hogy ott ralehet a csatikra nezni, kiosztas, elhelyezkedes stbstb....
Panxter
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Tony » 2010 júl. 01 20:39

Az mitől lehet, hogy ha megyek tempomattal, mondjuk 110km/h-val akkor néha működik faszán, de néha meg ugrál a mutató kb 100 és 120 között? Az autó eközben érezhetően gyorsít magától, és néha mintha motorfékkel fékezne, teljesen rendszertelenül. Mondom néha meg teljesen jól műxik, még nem sikerült rájönnöm, mikor kell bekapcsolnom a tempomatot, hogy tartsa a tempót egyenletesen.
Festékboltos
Tony
Ghia
Ghia

típus: Ford Scorpio GHIA 2.9 24V
BOB '95 aka. BOBek
Évjárat: 1995

HozzászólásSzerző: C. Vieri » 2010 júl. 01 21:11

Nem emelkedő-lejtő zavar be neki?
C. Vieri
Adminisztrátor
Adminisztrátor

típus: Ford Scorpio 2.0i GL
Évjárat: 1986

HozzászólásSzerző: Panxter » 2010 júl. 01 21:32

Tony írta:Az mitől lehet, hogy ha megyek tempomattal, mondjuk 110km/h-val akkor néha működik f*szán, de néha meg ugrál a mutató kb 100 és 120 között? Az autó eközben érezhetően gyorsít magától, és néha mintha motorfékkel fékezne, teljesen rendszertelenül. Mondom néha meg teljesen jól műxik, még nem sikerült rájönnöm, mikor kell bekapcsolnom a tempomatot, hogy tartsa a tempót egyenletesen.

Mas egyeb tunet? ha hibara kell gondolni akkor elsore VSS-re (sebesseg jelado) tippelnek, vagy a kabelezese.
Panxter
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 júl. 01 22:08

esetleg szorul a bowden
Nem érdemes az embernek magát stresszelnie,
mert vagy van egy problémára megoldás,
és akkor miért izgatod magad,
vagy nincs és akkor meg minek?
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

típus: Kékbéka: 2,9V6 24V Ghia; Zöldbéka: 2,9V6 24V Executive Ghia

HozzászólásSzerző: Magic Stick » 2010 júl. 01 22:12

...vagy a motor. A kipörgésgátló motorja is megszorult az enyémnek. :) Lehet orvosolni :)
" Van aki meg 42 evig tapasztal, aztán mégis olyan sötét mint a vakond belső zsebe. "
Magic Stick
Executive
Executive

típus: OFF: Audi V8

HozzászólásSzerző: Tony » 2010 júl. 02 6:13

C. Vieri írta:Nem emelkedő-lejtő zavar be neki?

Ha éppen jól működik, akkor faszán megy emelkedőn is tartja a tempót.
Festékboltos
Tony
Ghia
Ghia

BOB '95 aka. BOBek

HozzászólásSzerző: Tony » 2010 júl. 02 6:59

Attól nem lehet, hogy 1 pici falschot szív a moci? Legalább is a szívócsonknál lévő gumiharang ki van repedve egy picit, elvileg megyek Szittyához érte legalább is le van zsírozva csak még nem sikerült eljutnom hozzá. Remélem erre is sor kerül 7végén.
Festékboltos
Tony
Ghia
Ghia

BOB '95 aka. BOBek

HozzászólásSzerző: Paca » 2010 júl. 02 9:14

attól inkább az alapjárat kezd el ingadozni
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Tony » 2010 júl. 02 9:53

Paca írta:attól inkább az alapjárat kezd el ingadozni

Nagyon picit azt is csinálja. Remélem a gumiharang csere orvosolja azt is. + hátha javít egy picit a fogyin.
Festékboltos
Tony
Ghia
Ghia

BOB '95 aka. BOBek

HozzászólásSzerző: Trigolasjaja » 2011 szept. 11 11:37

fat818 írta:az van.relét meg ilyesmit keresgélek,de egy kis vizuális segítség még jól jönne :D .úgy is szét berhelem ,mert abs egységet is cserélem zusammen.vszinű szaki lesz a vége,de azért nekifutok egyszer hátha sikerül,bár nem igazán vagyok mestere ezeknek a dolgoknak.egy próbát megér.legfeljebb nem sikerül.

FAT? mi lett a tempomatoddal? sikerült megoldani? szeretnék bele én is. cucc is meglenne bovdennel motorjával kormánnyal vezetékezésével talán. de ilyen relé, meg visszajelző, meg odakészített vezeték, ezeket nekem is megkellene néznem? egyépként nemtudom milyen odakészített vezetéket kell néznem meg holkeressem a relét?

heeeeelp :angel:
" A pesszimista a sötétséget látja az alagútban, az optimista a fényt az alagút végén, a realista a közelgő vonat lámpáit, a mozdonyvezető pedig három idiótát a síneken "
Trigolasjaja
Executive
Executive

típus: Béka 2,0 16v Ghia sedan -Loden Green Űrhajó

HozzászólásSzerző: fat818 » 2011 szept. 12 14:11

kint van a garázsban.az autó mellett a szekrényben.
"vauvauvauvau..."
fat818
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Trigolasjaja » 2011 szept. 12 19:48

klaaasz. pedig reménykedtem benne h te végig kinylódtad. inkább pihenteted mi? :)

rákell feküdnöm az 1 ső lámpámra aztán rágyúrok erre a tempomatra is.
" A pesszimista a sötétséget látja az alagútban, az optimista a fényt az alagút végén, a realista a közelgő vonat lámpáit, a mozdonyvezető pedig három idiótát a síneken "
Trigolasjaja
Executive
Executive

típus: Béka 2,0 16v Ghia sedan -Loden Green Űrhajó

HozzászólásSzerző: fat818 » 2011 szept. 13 7:13

kivárom a Tiedet.most amúgy sem lenne időm.új szalont nyitok sok vele a sz*pás,meg keresem a megfizethető wartburg kombit télire.ha meg van akkor szétbombázom a fordontraktort!
"vauvauvauvau..."
fat818
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: Lapi » 2012 jan. 05 14:35

Sziasztok !!!

2.0 DOHC-hoz keresek tempomat alkatrészeket..

konkrétan a vákuumpumpa, és a kettős gázkarra lenne szükségem.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Lapi
CL
CL

típus: 2.9 V6 Ghia
Évjárat: 1990

HozzászólásSzerző: teremto » 2014 aug. 13 8:40

Sziasztok!

Szerintetek az mitől lehet hogy az MK1 (2.9i 12v) Scorpiomban (kb 20.000-km -t használtam idén), tegnapig szinte minden nap tempomattal jártam.
mindenre rendesen reagált (gázadás, gázelvétel a gombokkal, be-kikapcsolás, ha nem is egyből, de egy két mp-n belül), tegnap viszont
Bekapcsoltam, megnyomtam egyszer a "+" gombot, és folyamatosan elkezdett gyorsítani, akármekkora sebességről indítottam, és semmi másra nem kapcsolt ki, csak ha keményebben ráfékeztem. (ma még nem próbáltam, hogy mit csinál)
Ha valaki tud tanácsot adni, hogy ilyenkor mit ellenőrizzek, akkor írjon!
(ABS lámpám szinte mindig világít, ha ez segít...)
Köszönöm!
FORD
teremto
GLX
GLX

típus: Ford Scorpio 2.9i V6 Ghia
Évjárat: 1989

HozzászólásSzerző: Paca » 2014 aug. 13 10:38

kormányon a + gomb beragadt. vagy az onnan a vezérlőegység felé menő vezeték valahol összeér. esetleg a kormányagyon lévő szénkefés részen lett zárlat pl. szénkefeportól. ilyesmi
(Dalai Láma)
Paca
Executive
Executive

HozzászólásSzerző: teremto » 2014 aug. 13 12:42

Köszönöm! :)
utánajárok...
FORD
teremto
GLX
GLX

típus: Ford Scorpio 2.9i V6 Ghia
Évjárat: 1989

HozzászólásSzerző: Walker » 2018 nov. 02 1:00

Sziasztok! :)

Én egy érdekes Tempomat gondról írok nektek, hátha más is belefut ebbe a csapdába! .... Nos, annyi történt, hogy az Aliexpressről rendeltem egy marék led fényforrást, és boldogan kicserélgettem az autóban a helyzetjelzőkben, féklámpában stb...hmmm, fényesebbek és gyorsabban is kiadják a fényt, jobban pirított a féklámpa, helyzetjelző, és még tolatáskor is láttam hátrafelé!! :)
Ezután volt egy kis javítás miatti leállás, így fel sem tűnt a tempomat gond, csak huzamosabb idő után. Az volt a gond, hogy az autón bekapcsolható volt a tempomat, azaz a visszajelző jelezte a bekapcsolt állapotot, ki és bekapcsolt a visszajelző a műszerfalon, de nem tartotta a sebességet és nem is gyorsított... :S Ekkor elvittem szervízbe, a fiúk sokat dolgoztak rajta, minden kábel letesztelve, gombok rendben, (az oszcilloszkóp dolgozott rendesen, minden jel ottvolt a tempomat egység csatlakozóján!) a féklámpa kapcsoló is rendben volt, mert fékezésre kikapcsolta a tempomat visszajelzőt, de valójában nem funkcionált, se a sebbességtartás, se a gyorsítás-... Akkor arra gondolt mindenki, hogy a tempomat elektronika ment tönkre...
NoszA vettem még kettő tempomat elektronikát, azonban semmi sem változott, így mindenki széttárta a kezét, hogy passz... nem értik, minden befut a központba, hibakód nincs, mégsem működik... kezdtem feladni a reményt, de erősen bosszantott is! Ezután megjött az Aliexpress-ről egy korábban rendelt ledes pótféklámpa, az, amelyikben piros és fehér ledek is vannak (féknek és a tolatólámpának is kiegészítés) ezt is beszereltük, és érdekes módon, amikor gyújtáson volt az autó, halványan világított a pótféklámpa ledsor. Kérdésemre, hogy ez meg milyen feszültség lehet, arra gondolt mindenki, hogy kontroll feszültség... :) (NA DE EZ AZ AUTÓ NEM CAN BUS-OS...)
Szerencsére továbbgondolva a dolgot eljött a megvilágosodás részemre, hogy vagy a pótféklámpa, vagy a gyári féklámpa foglalatokba rakott ledek valamelyike szivárogtathat (a led végülis egy egyenirányító dióda) és igaz, hogy minden feszültség megjelenik a tempomat csatlakozón és tuti nem valószínű, hogy 3 db. tempomat központ közül mindegyik hibás, ezért először a pótféklámpát kötöttem le, - ekkor ugyanúgy nem volt tempomat, - majd visszacseréltem a ledeket a gyári féklámpában a régi izzókra, ééés voila' megjavult a tempomat, véégre! :) ... Azaz arra gondolok, hogy a visszaszivárogtatott feszültség valamilyen tiltást okozott a tempomat központban! :) Azt még nem tudom, hogy a berakott ledek voltak-e rosszak, (ezek szerint a pótféklámpa ledsora nem volt rossz) vagy egyáltalán nem ildomos led-re cserélni a féklámpa izzókat, de ha valakinek ilyen gondja van, akkor ezt azért próbálja ki, vissza kell rakosgatni a normál izzókat, és mehet a teszt! :)
Walker
CL
CL

típus: Ford Scorpio 2.9i Cosworth

Előző

Vissza: Általános müszaki problémák