Általános müszaki problémák

Általános müszaki problémák, kérdések.

Re: Általános müszaki problémák

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2017 jún. 24 11:21

Bal kanyarban nagyon recseg valami, szerintem a jobb első futóműből jöhet a hang. Rángattam az autót balra tekert kormánnyal elöl-hátul fel-le és az oldalánál fogva is, de semmi hangja nincs így. Mi lehet ez? Gömbfej, vagy lengőkar szilentnek köze lehet ehhez?

Szerk:
Csináltam videót a problémáról: https://www.youtube.com/watch?v=bGLHEQcK7IA

Rájöttem, hogy ezt csak akkor hallom, ha sebességben van az autó és nem nyomom a kuplungot. Az is előfordulhat, hogy a hátsó kerék környékéről jön a hang és a karosszérián keresztül hallom, azért nem tudom megállapítani, hogy első vagy hátós kerék. Régen törve volt az autó jobb hátul és a jobb hátsó kerék a tetejénél 4 centivel beljebb van, tehát rossz szögben áll.
Overvoltage
GL
GL

típus: 2.0 16v LPG Béka
Évjárat: 1995

HozzászólásSzerző: Jules » 2017 jún. 24 12:38

Hatso kerekcsapagy, vagy feltengrlycsuklo valoszinubb. Ultes be valakit a jobb oldalra es hajoljon ki az ablakon es ugy hallgassa meg, hogy elolrol, vagy hatulrol jon...
Aztan mar konnyebb lesz megkeresni a zaj forrasat...
Overvoltage írta:Bal kanyarban nagyon recseg valami, szerintem a jobb első futóműből jöhet a hang. Rángattam az autót balra tekert kormánnyal elöl-hátul fel-le és az oldalánál fogva is, de semmi hangja nincs így. Mi lehet ez? Gömbfej, vagy lengőkar szilentnek köze lehet ehhez?

Szerk:
Csináltam videót a problémáról: https://www.youtube.com/watch?v=bGLHEQcK7IA

Rájöttem, hogy ezt csak akkor hallom, ha sebességben van az autó és nem nyomom a kuplungot. Az is előfordulhat, hogy a hátsó kerék környékéről jön a hang és a karosszérián keresztül hallom, azért nem tudom megállapítani, hogy első vagy hátós kerék. Régen törve volt az autó jobb hátul és a jobb hátsó kerék a tetejénél 4 centivel beljebb van, tehát rossz szögben áll.
"A tudománynak persze számos csodás eredménye van, én azonban sokkal jobban élvezem a boldogságot, mint az igazságot."
Jules
Ghia
Ghia

típus: Alfa Romeo 156 1.8 TwinSpark
Volt: Ford Scorpio 2.9i Ghia
Évjárat: 1989

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2017 jún. 24 21:14

Tényleg lehet, hogy féltengely csukló. Köszi!
Overvoltage
GL
GL

típus: 2.0 16v LPG Béka
Évjárat: 1995

Előző

Vissza: Általános müszaki problémák