Általános müszaki problémák

Általános müszaki problémák, kérdések.

Re: Általános müszaki problémák

HozzászólásSzerző: cossi » 2016 jan. 10 13:17

A hűtőcseréhez mit bontottatok ki hogy hozzáférjetek? Az ac mikor búg, csak amikor gyujtásra teszed,vagy inditózáskor is?
cossi
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: Scorpiózó » 2016 jan. 16 20:22

cossi írta:A hűtőcseréhez mit bontottatok ki hogy hozzáférjetek? Az ac mikor búg, csak amikor gyujtásra teszed,vagy inditózáskor is?

http://www.fordscorpio.hu/technika/futo ... rcsere.php
Scorpiózó
CL
CL

típus: Scorpio 2.9 BOB
Évjárat: 1996

HozzászólásSzerző: Tony » 2016 jan. 22 10:57

Üdv

Tudja-e valaki, hogy béka Cossie automata váltónál mi vezérli a tolatólámpát?
Ha a TRS-nél (Transmission Range Sensor) le van húzva, akkor is csinálja.
Van benne valami komfort elektronika ami ezt vezérli?
Esetleg melyik a tolatólámpa biztije? Angol honlapon nem találtam meg a biztitábla kiosztásnál nem találtam semmit ami tolatólámpa lenne.

THX
Festékboltos
Tony
Ghia
Ghia

típus: Ford Scorpio GHIA 2.9 24V
BOB '95 aka. BOBek
Évjárat: 1995

HozzászólásSzerző: bear64 » 2016 jan. 23 13:36

Ha jól emlékszem a váltókarnál van a kapcsoló de nem biztos.
90-es 2.0 DOHC GL-Ghia-béka volt
2005-ös Chevrolet Lacetti 1.6 16V volt
90-es 2.9 V6 Cologne Ghia volt
95-ös cosworth volt
95-ös béka 2.0 16V Ghia "aranybéka" volt
96-os Mazda 626 1.8i és 99-es Ford Mondeo ST 200
bear64
Executive
Executive

típus: Ford Scorpio 2.0 16V sedan

HozzászólásSzerző: Tony » 2016 jan. 23 23:46

Akkor nem is az autó alól lehet hozzáférni, hanem belül kell bontani?
Festékboltos
Tony
Ghia
Ghia

típus: Ford Scorpio GHIA 2.9 24V
BOB '95 aka. BOBek

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2016 márc. 19 19:37

4500-as fordulat környékén hirtelen elmegy az autó ereje. Erre már mondák, hogy nézzem meg a katalizátort. Ezt még nem sikerült házilag ellenőrizni.
Viszont lehet, hogy a probléma az, hogy a gyújtás elmegy az egyik hengerben egy adott fordulat felett, mert már haldoklik az egyik trafó? Néha hidegen alapjáraton csak 3 henger megy.
A másik ötletem, hogy az EGR szelep kinyithat ilyenkor ami a gondot okozza? Ezt megnéztem, szépen nyit és zár ahogy kell. Viszont azt nemtudom, hogy menet közben mit csinál.

És még valami. A sebesség mérő órám megint lefordult amikor visszaraktam az akksit. Van valami jobb módszer a visszarakására annál, hogy kiveszem a műszeregységet? Tizedszerre szétszedni az miatt mindent már kicsit zavaró. :D
Overvoltage
GL
GL

típus: 2.0 16v LPG Béka

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2016 márc. 22 21:57

A leírtak alapján én kábelproblémára gyanakodnék. Az szinte bármikor előjöhet, egyik percről a másikra, sajnos ez nagy-nagy gyengéje a Békának.. A jobboldali köteg a valószínű, a motor mögött, amelyik bemegy a tűzfalba. Vagy 40 kábelből áll, és valszeg mind vedlik, úgyh. újra kell húzni (bontott ugyanolyan szar lesz). Baromi nehéz hozzáférni, de muszáj lesz.. Nekem is hasonló hibám (is) volt.
Szputnyik
CL
CL

típus: Ford Scorpio 2.0 16V Ghia

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2016 márc. 22 21:59

djmedi írta:Hello.

Nem régiben hozzájutottam egy 2.9 cosworth hoz. A problémám az lenne, hogy sokat állt, beindult, csak ömlött belőle a benzin, ki lett cserélve a benzincső. Ekkor nehezen de beindult, majd hűtőt cseréltünk rajta azóta sehogy nem akar elindulni. AC búg, önindító forgat. Esetleg valami ötlet? Gyújtás? Immo? ?? Köszi előre is.

Az előző válaszom ehhez szólt, persze;)
Szputnyik
CL
CL

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2016 márc. 23 1:59

Szputnyik írta:A leírtak alapján én kábelproblémára gyanakodnék. Az szinte bármikor előjöhet, egyik percről a másikra, sajnos ez nagy-nagy gyengéje a Békának.. A jobboldali köteg a valószínű, a motor mögött, amelyik bemegy a tűzfalba. Vagy 40 kábelből áll, és valszeg mind vedlik, úgyh. újra kell húzni (bontott ugyanolyan szar lesz). Baromi nehéz hozzáférni, de muszáj lesz.. Nekem is hasonló hibám (is) volt.

Köszi a választ. A kábelezést már megcsináltam. Az egyetlen megoldatlan problémája miről tudok, hogy a beszívott levegő hőmérséklet jeladóhoz valahogy nem jut el a jel. Vettem bele újat és kibeleztem a computert is és közvetlenül belekötöttem az alaplapjába de nem működik úgy sem...
Overvoltage
GL
GL

HozzászólásSzerző: torppapa58 » 2016 máj. 20 14:26

1986-os 1.8 CL-hez keresek "fék-blokkot", ebben egyben van minden, nem szétszedhető! A szivattyú nem tölt rendesen, illetve rendszeresen "elmegy a szervó" menet közben, így elég kacifántos a megállás! Ilyen fékrendszert hiába kerestem bontóban, már csak itt reménykedem, hátha valakinél van egy régi elfekvőben!
torppapa58
CL
CL

típus: Ford Scorpio 1.8 CL
Évjárat: 1986

HozzászólásSzerző: cossi » 2016 máj. 22 9:50

Szia.Van komplett is és alkatresz is.
Itt keress 0620 4741649
cossi
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: swinger67 » 2016 jún. 20 12:45

Sziasztok!
Találkozott-e már valaki a következő jelenséggel békánál.

A legváratlanabb pillanatokban, de csak nagy melegben fordul elő. pl: út felbontásnál leállítottam a motort következő pillanatban indulni kellett volna de se kép, se hang. Megtoltam épp hogy meg mozdult beültem és már indul is. Kicseréltük a kulcs végénél található elektronikát, valami fekete mágnes kapcsoló szerű cuccot, azt mondták az kopott el, de nem. Aztán tápszivattyú rossz, de az sem.

Másik problémám hogy 80-140-es egyenletes tempónál néha beránt mintha kihagyna a gyújtás, vagy gyorsításnál ugyan ez. Lambda szonda mind 2 cserélve. Kiolvasásnál hibát nem írt ki semmit.
swinger67
CL
CL

típus: Ford Scorpio 2.0i béka Kombi
Évjárat: 1996

HozzászólásSzerző: Panxter » 2016 jún. 22 13:35

swinger67 írta:Sziasztok!
Találkozott-e már valaki a következő jelenséggel békánál.

A legváratlanabb pillanatokban, de csak nagy melegben fordul elő. pl: út felbontásnál leállítottam a motort következő pillanatban indulni kellett volna de se kép, se hang. Megtoltam épp hogy meg mozdult beültem és már indul is. Kicseréltük a kulcs végénél található elektronikát, valami fekete mágnes kapcsoló szerű cuccot, azt mondták az kopott el, de nem. Aztán tápszivattyú rossz, de az sem.

Másik problémám hogy 80-140-es egyenletes tempónál néha beránt mintha kihagyna a gyújtás, vagy gyorsításnál ugyan ez. Lambda szonda mind 2 cserélve. Kiolvasásnál hibát nem írt ki semmit.

feltetelezem, hog a se kep se hang azt jelenti hogy onindito nem forgat . ez esetben az oninditohoz meno vezeteknek nagy az ellenallasa valahol. gyorsmegoldas, ha beiktatsz egy relet.
Sok embernel volt hasonlo...
nalam is mindig csak melegben csinalta, de mire elkezdtem kimeregetni hol a hiba addigra kihult es megjavult... fel ev utan beraktam a relet, azota nincs problema
Panxter
Executive
Executive

típus: '97 Cossie
Évjárat: 0

HozzászólásSzerző: huntah » 2016 nov. 23 22:13

Sziasztok! Székesfehérváron keresek ügyes, nem lehúzós szerelőt. Nem baj, ha magán garázs, sőt.
A kocsi egy 2.0 benzines Mondeo, perpill hengerfejes.
Köszi!
huntah
GL
GL

típus: '93 Scorpio 2.4 V6
Évjárat: 1993

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2017 ápr. 18 23:47

Sziasztok,

nagy munkában telt a húsvét hétvégém, kicseréltem a fűtőradiátort, plusz újravontam szivaccsal a terelőlapátokat a fűtőradiátor és a klíma elpárologtató között (meg az irányváltókat is), mert már nem volt hatásfoka a klímának. Szóval, ha valaki hasonló hibajelenséget észlel, az nem feltétlenül a klíma hibája, a terelőlapátok szivacsa majdnem biztos, hogy mindegyiken elporladt már ennyi idő után.
Ezen kívül kicseréltem az utastéri fűtőventilátort is, mert zörgött (ahogy egy korábbi hozzászóló írta, mintha egy hülyegyerek beletartana egy botot;)).
Mindkettő nagy meló volt, de megérte. Ha segítség kell valakinek, szóljon, másodjára már mindegyik munkaművelet könnyebben menne. Vannak képek is, majd töltök fel.

Üdv: Szputnyik
Szputnyik
CL
CL

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2017 ápr. 18 23:52

Szputnyik írta:Sziasztok,

nagy munkában telt a húsvét hétvégém, kicseréltem a fűtőradiátort, plusz újravontam szivaccsal a terelőlapátokat a fűtőradiátor és a klíma elpárologtató között (meg az irányváltókat is), mert már nem volt hatásfoka a klímának. Szóval, ha valaki hasonló hibajelenséget észlel, az nem feltétlenül a klíma hibája, a terelőlapátok szivacsa majdnem biztos, hogy mindegyiken elporladt már ennyi idő után.
Ezen kívül kicseréltem az utastéri fűtőventilátort is, mert zörgött (ahogy egy korábbi hozzászóló írta, mintha egy hülyegyerek beletartana egy botot;)).
Mindkettő nagy meló volt, de megérte. Ha segítség kell valakinek, szóljon, másodjára már mindegyik munkaművelet könnyebben menne. Vannak képek is, majd töltök fel.

Szia!
Ez jó tipp, köszi! Én még a klíma beépítés előtt állok, úgyhogy jól jönnének a képek. :D
Overvoltage
GL
GL

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2017 ápr. 18 23:57

Olyan problémám lenne, hogy az utastéri fűtőventilátor motorja hol működik, hol nem (pontosabban a motor jó, cseréltem és ellenőriztem is a csere előtt), vagyis vagy a digitklíma vezérlőpanel rossz (nem szeretném), vagy az ellenállás sor a fűtőmotoron, ebből van 2 is nekem, de egyikkel sem jó. Tud valaki ebben segíteni, esetleg az ellenállás értékeket tudja valaki?
Szputnyik
CL
CL

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2017 ápr. 18 23:59

Overvoltage írta:
Szputnyik írta:Sziasztok,

Szia!
Ez jó tipp, köszi! Én még a klíma beépítés előtt állok, úgyhogy jól jönnének a képek. :D

Klíme beélpítés előtt? Mi a fenét csináltál te, szétszedted darabokra a kocsit? ;)
Szputnyik
CL
CL

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2017 ápr. 19 18:30

Szputnyik írta:Klíme beélpítés előtt? Mi a fenét csináltál te, szétszedted darabokra a kocsit? ;)

Az előző gazdi rombolta szét, meg gyárilag nem is volt benne klíma. A lényeg igazából benne van, csak a kis tartályt kell cserélni a hűtő előtt (nem tudom hogy hívják) meg az elektronikáját a csomagtartóból előhúzva adták a kezembe :) Ha ezek a helyükre kerültek már csak fel kell tölteni. Meg elvileg valami tönkrement benne, amitől a nyomás szétnyomta a hűtőt, ezért egy nagy potmétert kötöttek valahova a kábelekre és azt mondták, hogy "csak be kell tenni és jó lesz". Majd inkább átnézem a gyári kapcsrjazot és pótolok mindent, hogy gyári állapotú legyen. Találtam érdekes mókulásokat a kocsiban, nem bízok már semmit a véletlenre.
Overvoltage
GL
GL

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2017 ápr. 19 23:15

Overvoltage írta:
Szputnyik írta:Klíme beélpítés előtt? Mi a fenét csináltál te, szétszedted darabokra a kocsit? ;)

Az előző gazdi rombolta szét, meg gyárilag nem is volt benne klíma. A lényeg igazából benne van, csak a kis tartályt kell cserélni a hűtő előtt (nem tudom hogy hívják) meg az elektronikáját a csomagtartóból előhúzva adták a kezembe :) Ha ezek a helyükre kerültek már csak fel kell tölteni. Meg elvileg valami tönkrement benne, amitől a nyomás szétnyomta a hűtőt, ezért egy nagy potmétert kötöttek valahova a kábelekre és azt mondták, hogy "csak be kell tenni és jó lesz". Majd inkább átnézem a gyári kapcsrjazot és pótolok mindent, hogy gyári állapotú legyen. Találtam érdekes mókulásokat a kocsiban, nem bízok már semmit a véletlenre.

Ha gyárilag nem volt benne klíma (ritka az ilyen, de láttam már), akkor egy sor dolog hiányozhat még belőle. Egyrészt ugye külön klímahűtő van elöl, az a melletti kis tartály a szárítószűrő, meg ott van még az expanziós szelep és az elpárologtató is. Szívesen megnézném a kocsidat, érdekelne. Meg akkor megnézhetnéd te is az enyémet. Lenne kedved?
Szputnyik
CL
CL

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2017 ápr. 19 23:25

Apropó, nem tudja valaki, a memóriás, mindenfelé elektromos bőrfotelek beilleszthetők a hagyományos helyére? Úgy értem persze, hogy működjön is minden funkciójuk.
Szputnyik
CL
CL

HozzászólásSzerző: Jatis » 2017 ápr. 20 9:38

Berakható, csak a memória macerás kicsit, ha nincs előkészítve a kábelköteg.
PFBgarage
http://pfbgarage.blog.hu
harminc9244138
Jatis
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2017 ápr. 20 19:17

Jatis írta:Berakható, csak a memória macerás kicsit, ha nincs előkészítve a kábelköteg.

Köszi Jatis. Akkor felteszem másképp a kérdést: gyárilag elő van készítve a kábelköteg?
Szputnyik
CL
CL

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2017 ápr. 21 7:51

Szputnyik írta:Ha gyárilag nem volt benne klíma (ritka az ilyen, de láttam már), akkor egy sor dolog hiányozhat még belőle. Egyrészt ugye külön klímahűtő van elöl, az a melletti kis tartály a szárítószűrő, meg ott van még az expanziós szelep és az elpárologtató is. Szívesen megnézném a kocsidat, érdekelne. Meg akkor megnézhetnéd te is az enyémet. Lenne kedved?

Lehet róla szó majd a nyár folyamán. :D Kaposvári vagyok és csóró egyetemista. :P Nem nagyon tudok különösebb cél nélkül messzire autózni :mrgreen:
Overvoltage
GL
GL

HozzászólásSzerző: Jatis » 2017 ápr. 21 8:59

Szputnyik írta:
Jatis írta:Berakható, csak a memória macerás kicsit, ha nincs előkészítve a kábelköteg.

Köszi Jatis. Akkor felteszem másképp a kérdést: gyárilag elő van készítve a kábelköteg?

Ez Fordéknál nem ilyen egyszerű.
Van amibe berakták az előkészítést van amibe nem.
Az üléscsati általában benne van, de a memória nincs.

Amúgy van eladó motoros szettem. :)
PFBgarage
harminc9244138
Jatis
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2017 ápr. 22 9:43

Köszi Jatis. Akkor felteszem másképp a kérdést: gyárilag elő van készítve a kábelköteg?[/quote]
Ez Fordéknál nem ilyen egyszerű.
Van amibe berakták az előkészítést van amibe nem.
Az üléscsati általában benne van, de a memória nincs.

Amúgy van eladó motoros szettem. :)[/quote]

Szuper!! No és mennyi az annyi?
Szputnyik
CL
CL

HozzászólásSzerző: Jatis » 2017 ápr. 23 14:50

Kompletten 20ezerFt.
Első-hátsó ülés.
Plüss.
PFBgarage
harminc9244138
Jatis
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: Szputnyik » 2017 ápr. 24 23:37

Jatis írta:Kompletten 20ezerFt.
Első-hátsó ülés.
Plüss.

Jajj, nekem bőr kell :(
Szputnyik
CL
CL

HozzászólásSzerző: Jatis » 2017 ápr. 26 7:06

Az most nincs.
PFBgarage
harminc9244138
Jatis
GLX
GLX

HozzászólásSzerző: Overvoltage » 2017 máj. 10 9:09

Nemrég mentem 8-9 km-t 90 körüli tempóval és 2 henger ment csak az autóban. Amikor megálltam, a szívó oldalon valami nagyon füstölt. Hátul a tűzfal felöl jött. A szívósorom megolvadhatott? Vagy mi van még ott ami füstölhetett?

Szerk: Kiderült, hogy csak az olaj füstölt amit kiköpött a törött kartergáz csatinál.
Overvoltage
GL
GL

ElőzőKövetkező

Vissza: Általános müszaki problémák